ul. Kacza 11a, 30-735 Kraków biuro@teczacpt.pl Zadzwoń do nas pod numer: 662-225-535, 501-254-773

Terapeuci

Terapeuci

Superwizor „Tęczy”

  • mgr Anna Nanys-Wróbel 

Absolwentka psychologii, specjalistka terapii uzależnień, terapeutka NLP. Superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktualnie pracuje w całodobowym ośrodku Monar w Dębowcu, wcześniej w oddziale psychiatrycznym. Prowadzi szkolenia dla specjalistów terapii uzależnień w ramach Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz w Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie.

Superwizor szkół dla trenerów: Atut, Integra, Metrum.
Jej pasją są koty.

Do dyspozycji pacjentów pozostają następujący terapeuci:

  • mgr Renata Borysiak – szef zespołu „Tęczy”

Ukończyła kierunek nauki o rodzinie, specjalizację wiedza o rodzinie i społeczeństwie. Absolwentka 4 letniego całościowego kursu terapii systemowej rodzin, absolwentka Studium Umiejętności Psychologicznych, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Psychoterapii Uzależnień przy Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Posiada 23-letnie doświadczenie zawodowe. Aktualnie w procesie certyfikacji specjalisty terapii uzależnień oraz terapii systemowej rodzin.

Prywatnie wielka miłośniczka storczyków, podróży, poznawania innych kultur i religii.

  • mgr Wioletta Górska

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii klinicznej wieku rozwojowego (dzieci) oraz osób dorosłych, jak również wokół psychologii szkolno-wychowawczej (kwalifikacje z zakresu terapii pedagogicznej i oligofrenopedagogiki). Posiada przygotowanie medyczne i neuroterapeutyczne. Aby jej oddziaływania były kompleksowe, poszerza wiedzę w zakresie terapii systemowej rodzin.

Prywatnie wielka miłośniczka obcowania z naturą. Wolny czas spędza na wsi, gdzie oddaje się pracy fizycznej w ogrodzie i nabiera sił psychicznych do pracy w mieście.

  • mgr Anna Grott

Ukończyła psychologię, specjalizacja psychologia kliniczna. Studia ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1970 r. Posiada wieloletnie doświadczenie terapeutyczne w pracy z pacjentami z zaburzeniami nerwicowymi i osobowości. Prowadzi terapię zarówno indywidualną jak i grupową, w tym muzykoterapię. Wykonuje badania diagnostyczne dla potrzeb lekarzy specjalistów, ZUS, MOPS.

Posiadaczka ukochanego psa Pompona oraz rodziny: męża, dwójki dzieci i czwórki wnucząt. Spełnia się w roli babci.

  • mgr Stefania Harasiewicz (Funa, Funia)

Specjalistka terapii uzależnień, aktualnie w procesie certyfikacji. Posiada 25-letni staż pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Aktualnie pracuje w stacjonarnym oddziale leczenia uzależnień w Krakowie – Szpital im. dr J. Babińskiego. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień, 3-letnie Studium Psychoterapii oraz inne szkolenia przydatne w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi oraz ich rodzinami.

  • lek. psychiatra Edyta Pawelec-Zadora

Specjalista psychiatra. Studia ukończyła w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1998 r. Przez 3 lata kształciła się w zakresie chorób wewnętrznych, potem zdecydowała o zmianie specjalizacji w kierunku psychiatrii. Posiada duże doświadczenie w pracy z pacjentami wymagającymi detoksykacji oraz pacjentami uzależnionymi.

Sportsmenka – wolny czas spędza, jeżdżąc na motorze (aktualnie Hondą CBF), pływając, grając w siatkówkę, latając na paralotni, chodząc po górach.

  • Jan Szymula

…urodzony w Krakowie 56 lat temu. To miejsce było i jest dla mnie ważne przez całe życie. Malarstwo, góry, architektura i „jakaś muzyka”, a dzisiaj psychoterapia to moje pasje i zainteresowania. Za mną 30 lat pracy zawodowej. Byłem nauczycielem plastyki, a ostatnio prawie 20 lat jestem psychoterapeutą. Wykonuję ten zawód z pasją i przekonaniem. Tworzenie jako proces, stawało się i jest istotą mojego życia. Praktyka i duże doświadczenie. To chyba najkrótsza formuła własnej charakterystyki.

Psychoterapeuta – specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikat PARPA nr 1012;
Arteterapeuta –  nauczyciel akademicki, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wydział Sztuki;
Logoterapeuta  – …z pacjentem w poszukiwaniu sensu i celów życia;
Rozwiązywanie problemów uzależnień – pełnomocnik wójtów gmin Powiatu Krakowskiego;
Nauczyciel sztuki / plastyki [wcześniej] – szkoły podstawowe i V LO w Krakowie.

Z pośród wielu szkół, podejść, także nazewnictwa i klasyfikacji, wyróżniam koncepcje fenomenologiczne oparte na nurcie humanistycznym. Początkiem mojej drogi terapeuty było podejście behawioralne, a potem terapia poznawczo-behawioroalna. Od wielu lat pracuję w nurcie eklektycznym psychoterapii, koncentrując się na pacjencie. Logoterapia, której twórcą był Viktor E. Frankl, to mój świadomy i odpowiedzialny wybór oddziaływania na pacjenta. „…zmieniając cierpienie w triumf, poczucie winy w pracę nad sobą, a świadomość nieuniknionego końca w bodziec do działania.” (cytuję z Przedmowy Claudii Hammond do „Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu”
V. E. Frankl).

  • mgr Monika Wojtas

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi konsultację oraz terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych (alkohol, narkotyki, tytoń, hazard, komputer, seks) i osób doświadczających skutków uzależnienia w rodzinie.

Prowadzi terapię dla osób duchownych i konsekrowanych. Zajmuje sie też kwestią przemocy w rodzinie. W swojej pracy nastawiona jest na zapewnienie szacunku i zrozumienia w połączeniu z zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem.

Prywatnie spełnia się w roli mamy. Odpoczywa czytając książki. Interesuje się grafologią.

  • mgr Miłosz Święcicki

Ukończył pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Swoje zainteresowania kieruje w stronę uzależnień behawioralnych. Podnosi swoje kwalifikacje w tej dziedzinie poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie zdobywał w pracy na Oddziale Dziennym dla osób uzależnionych oraz w Poradni Uzależnień pracując z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych oraz ich bliski i rodzin. Pracuje również z młodzieżą. Jego pasją jest poznawanie ludzi oraz kontakt z nimi.

Prywatnie miłośnik podróży, kolekcjonujący doznania kulinarne i estetyczne ze swoich wojaży zagranicznych. Wolny czas lubi spędzać w gronie bliskich i przyjaciół.

Jeśli masz pytania, zadzwoń: tel.: 662-22-55-35, napisz: biuro@teczacpt.pl, dowiedz się więcej!

Udzielimy Ci wszelkich informacji i odpowiemy na każde pytanie.
Czekamy na Ciebie!

Facebook