ul. Kacza 11a, 30-735 Kraków biuro@teczacpt.pl Zadzwoń do nas pod numer: 662-225-535, 501-254-773

Aktualności

Aktualności

17.08.2015 We wrześniu ruszają szkolenia dla wychowawców i rodziców „Rozmawiaj, słuchaj, zrozum”

11888072_1655254221359031_7521221565108655578_n

Już 20 września odbędzie się pierwsza edycja z cyklu szkoleń dla rodziców i wychowawców „Rozmawiaj, słuchaj, zrozum”.

Dzięki uczestnictwie w tych warsztatach:

– poznasz skuteczne sposoby motywowania dziecka do samodzielności
– nauczysz się konstruktywnego rozwiązywania konfliktów z dziećmi (i pomiędzy nimi)
– poznasz potrzeby i oczekiwania twoich dzieci
– nauczysz się stosować właściwe pochwały i kary

Wydarzenie to jest skierowane do rodziców, wychowawców, pedagogów i nauczycieli. Każdy z uczestników, otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Szkolenia ”Rozmawiaj, słuchaj, zrozum” będą prowadzone przez mgr Wiolettę Górską. To doświadczona psycholog i psychoterapeuta, której specjalizacją jest pomoc dzieciom i konsultacje rodzinne. Wioletta Górska jest również realizatorką programu „Szkoła dla Rodziców” i oligofrenopedagogiem.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Szkolenia dla rodziców i wychowawców „Rozmawiaj, słuchaj, zrozum”.
GDZIE?: Kraków, ul. Stolarska 6/9
KIEDY?: 20.09.2015 (niedziela) – godz. 16:00 – 19:00
WSTĘP: 150 PLN

KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

 

10.08.2015 Koniec września to czas mężczyzn – rusza cykl warsztatów „Na ścieżkach Męskiego Świata – Fundamenty Męskości”.

11855732_1651635788387541_2557135961208387523_nRóżnorodność wzorców męskości w dzisiejszym świecie może powodować spore zamieszanie w męskich umysłach i duszach. Co przyjąć za swoje? Jakie wartości realizować w życiu? W co się angażować aby mieć satysfakcję? Czy związek z kobietą, rodzina i praca to wszystko czemu powinniśmy się poświęcać? A może istnieją zupełnie inne ważne rzeczy, na które warto postawić?

W trakcie warsztatu stworzymy przestrzeń, w której mężczyźni będą mogli zwrócić uwagę na samych siebie, poszukać odpowiedzi na ważne pytania. Zaplanować, jak realizować w codziennym życiu rzeczy, które są fundamentalne.

Spotkanie odbędzie się w naszym centrum i zostanie przeprowadzone przez certyfikowanego coacha, koordynatora i prowadzącego Męski Krąg, managera – Patryka Lange.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Warsztaty rozwoju osobistego „Na ścieżkach Męskiego Świata – Fundamenty Męskości”.
GDZIE?: Kraków, Prywatne Centrum Terapeutyczno-Psychologiczne „Tęcza”, ul. Kacza 11A
KIEDY?: 27.09.2015 (niedziela) – godz. 10:00 – 16:00
WSTĘP: 250 PLN (w cenę wliczony jest posiłek)
KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

 

05.08.2015 Pierwsza część „Akademii Kobiety Spełnionej” już we wrześniu!

W sobotę 12 września odbędzie się pierwszy z trzech cykli warsztatów rozwoju osobistego Akademia Kobiety Spełnionej – „Poznaj swoje potrzeby i wzmocnij asertywność”.
Dołącz do nas i poznaj efektywne techniki i metody budowania strategii na spełnione życie!

11828666_1653259684891818_4983123306457142978_nDzięki warsztatom:
– Poznasz źródła radości m.in. wg „Geografii Szczęścia” Eric’a Weiner’a ,
– Poznasz siebie, swoje mocne i słabe strony, możliwości i ograniczenia,
– Znajdziesz sposoby na zaspakajanie swoich potrzeb i rozwijanie swoich pasji,
– Uświadomisz sobie oraz zrozumiesz pozytywne i negatywne wzorce, które Tobą kierują,
– Nauczysz się wyznaczać cele życiowe, planować działania, wypracowywać samodyscyplinę,
– Wzmocnisz te aspekty, które Cię wspierają, przeformułujesz te, które Cię ograniczają.

Uczestniczki otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne.

Spotkanie poprowadzi doświadczony trener rozwoju zawodowego i prywatnego Dorota Dwernicka. Prelegentka Igrzysk Przedsiębiorczości oraz Woman Business Network. Jej skuteczność w biznesie została potwierdzona wieloma nagrodami, również międzynarodowymi. Więcej na jej temat znajdziesz na www.dorotadwernicka.pl.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Warsztaty rozwoju osobistego osobistego Akademia Kobiety Spełnionej, „Poznaj swoje potrzeby i wzmocnij asertywność”
GDZIE?: Malinowy Anioł, Krakowskie Przedmieście 140, Zielonki
KIEDY?: 12.09.2015 (sobota) – godz. 10:00 – 16:00
WSTĘP: 200 PLN (w cenę wliczony jest całodzienny catering oraz dwudaniowy obiad)

KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

 

07.05.2015 Warsztaty profilaktyczne
 
7 maja w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Krakowie przeprowadzono jednodniowe warsztaty z zakresu profilaktyki.

 

W ramach warsztatów zapoznano uczestników z programami profilaktycznymi realizowanymi przez Żandarmerię Wojskową oraz wypracowano nowe i ulepszono istniejące metody, sposoby i formy współpracy z jednostkami oraz instytucjami wojskowymi. Zapoznano ponadto uczestników z aspektami prawnymi prowadzenia badań żołnierzy na obecność w organizmie alkoholu oraz środków odurzających.

W panelu specjalistycznym, skierowanym do żołnierzy realizujących czynności profilaktyczne oraz do zaproszonych psychologów z jednostek i instytucji wojskowych, Renata Borysiak z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznego „Tęcza” w Krakowie przeprowadziła szkolenie z diagnostyki uzależnień i mechanizmów obronnych choroby alkoholowej.

 

W ramach szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia: kryterium uzależnienia, mechanizm rozproszonego „ja”, nałogowe regulowanie emocji, duma i kontrola oraz  „system iluzji i zaprzeczenia”.

Głównym celem warsztatów była wymiana doświadczeń oraz podniesienie świadomości i kompetencji personelu realizującego czynności profilaktyczne w jednostkach i instytucjach wojskowych.

W warsztatach udział wzięli przedstawiciele: Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, 35 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krakowie, 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach, 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach, 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej, 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie, 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotnicze w Rzeszowie, 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie, Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu oraz jednostek podlegających Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Tekst. chor. sztab. Grzegorz Wolański, fot.: arch Oddziału ŻW w Krakowie/sg
 
 
 

23.03.2015r. Trening czyni śmiałość – Wyjdź ze strefy swojego komfortu i zmień swoje życie! IV wydanie edycji podstawowej już 19 kwietnia!

Publiczne wystąpienia Cię stresują? Masz problem z samooceną? Brakuje Ci asertywności? A może po prostu chcesz zmienić swoje życie i ulepszyć relacje z innymi ludźmi? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie propozycję: wyjdź ze strefy własnego komfortu!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego przekonasz się, dlaczego warto mieć otwarty umysł i w jaki sposób z niego korzystać. Pomogliśmy już wielu osobom – teraz czas na Ciebie!

Podczas warsztatów będą wykorzystywane specjalne ćwiczenia psychoterapeutyczne, oparte na psychodramie oraz technikach teatralnych i coaching-owych. Przekraczanie własnych barier i wychodzenie poza swoją „sferę komfortu” to najdoskonalszy sposób na pracę nad samym sobą. Już sama decyzja o przyjściu jest pewnego rodzaju przełomem – to pierwszy krok do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Prowadzący specjaliści: hipnoterapeuta-aktor Adam Mistela oraz psychoterapeutka Renata Borysiak z prywatnego ośrodka leczenia uzależnień „Tęcza”,  pomogą Ci w pracy nad samooceną, wystąpieniami publicznymi  oraz kontaktem z drugim człowiekiem.

GDZIE?: ul. Kacza 11A Kraków,
KIEDY?: 19.04.2015, godz. 10:00-16:00
WSTĘP: 250 PLN (w cenę wliczony jest posiłek)
Kontakt/rezerwacja:biuro@teczacpt.pl, tel.662-22-55- 35

 

16.02.2015r. Dzień kobiet z pewnością siebie, czyli III edycja warsztatów „Trening czyni śmiałość” już 8 marca!

Tegoroczny Dzień Kobiet może nauczyć Cię pewności siebie. Jeżeli masz problem z samooceną i asertywnością, jeżeli publiczne wystąpienia napawają Cię tremą, jeżeli Twoja praca wymaga ciągłego kontaktu z klientem lub współpracownikami… to znalazłeś miejsce w którym w końcu pokonasz te problemy!

Już 8 marca, w naszym ośrodku odbędzie się III edycja popularnych warsztatów rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”. Ich skuteczność potwierdzają opinie uczestników poprzednich edycji, które znajdziesz na końcu tej strony.

Warsztaty składają się z specjalnych ćwiczeń psychoterapeutycznych, które są oparte na technikach teatralnych i coaching-owych. Przekraczanie własnych barier i wychodzenie poza swoją „strefę komfortu”, to najdoskonalszy sposób na pracę nad samym sobą. Prowadzący specjaliści: hipnoterapeuta-aktor Adam Mistela oraz psychoterapeutka Renata Borysiak pomogą Ci w pracy nad samooceną, wystąpieniami publicznymi oraz kontaktem z drugim człowiekiem.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona! Warunkiem uczestnictwa są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Warsztaty rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”, edycja III
GDZIE?: Kraków, Prywatne Centrum Terapeutyczno-Psychologiczne „Tęcza”, ul. Kacza 11A
KIEDY?: 08.03.2015 (niedziela) – godz. 10:00 – 16:00
WSTĘP: 250 PLN (w cenę wliczony jest posiłek)
KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

 

06.02.2015r. „Trening czyni śmiałość” – edycja dla zaawansowanych już 22 lutego!

Praca nad sobą wymaga systematyczności!

Już w niedzielę 22 lutego odbędzie się zaawansowana edycja warsztatów rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”. Wydarzenie, jest kontynuacją pierwszego spotkania poświęconego pracy nad kontaktami interpersonalnymi, pewnością siebie i zwalczaniem nieśmiałości.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy w aktywny sposób chcą pokonać swój lęk przed wystąpieniami publicznymi, relacjami z innymi ludźmi oraz samym sobą. Oparte na psychodramie i improwizacji teatralnej ćwiczenia oraz regularność pracy, mają właściwość terapeutyczną i służą wzmocnieniu charyzmy i samooceny ich uczestnika.

Spotkanie odbędzie się w naszym centrum i zostanie przeprowadzone przez specjalistów: hipnoterapeutę- aktora Adama Mistelę oraz psychoterapeutkę Renatę Borysiak.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Warsztaty rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”, edycja zaawansowana
GDZIE?: Kraków, Prywatne Centrum Terapeutyczno-Psychologiczne „Tęcza”, ul. Kacza 11A
KIEDY?: 22.02.2015 (niedziela) – godz. 10:00 – 16:00   
WSTĘP: 250 PLN (w cenę wliczony jest posiłek)
KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

08.12.2014r. Zacznij nowy rok z pewnością siebie ! Rusza kolejna edycja warsztatów „Trening czyni śmiałość”

Nowy Rok to doskonała motywacja do podjęcia pracy nad własną samooceną i pewnością siebie. Chcesz pokonać strach przed wstąpieniami publicznymi lub zwykłymi rozmowami? Twoja praca wymaga ciągłego kontaktu z klientem? Masz ochotę zaprosić ją/jego na walentynkową randkę, ale wstydzisz się? Nie umiesz być asertywny? Brakuje Ci wiary, we własne możliwości? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

W związku z dużym zainteresowaniem, 25 stycznia (niedziela) w Krakowie, odbędzie się kolejna edycja warsztatów rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”. Wydarzenie jest skierowane do osób nieśmiałych, niepewnych siebie lub pracujących na stanowiskach wymagających ciągłego kontaktu z klientem (branża biznesowa, handlowa i Call Centre).

Warsztaty wykorzystują specjalistyczną wiedzę prowadzących, aktywizację uczestnika oraz ćwiczenia oparte na psychodramie i ćwiczeniach teatralnych. Odbędą się w naszym centrum i zostaną przeprowadzone przez specjalistów: hipnoterapeutę- aktora Adama Mistelę oraz psychoterapeutkę Renatę Borysiak.

Chętni, mają dodatkową możliwość kontynuacji ćwiczeń w kolejnych edycjach dla przeznaczonych dla zaawansowanych uczestników. Pierwsze takie spotkanie, odbędzie się już 22 lutego.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa są: rezerwacja miejsca i przedpłata.

CO?: Warsztaty rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”
GDZIE?: Kraków, Prywatne Centrum Terapeutyczno-Psychologiczne „Tęcza”, ul. Kacza 11A
KIEDY?: 25.01.2015 (niedziela) – godz. 10:00 – 16:00
WSTĘP: 250 PLN (w cenę wliczony jest posiłek)
KONTAKT: www.teczacpt.pl, biuro@teczacpt.pl, tel. 662 22 55 35

 

16.10.2014r. Nowy cykl warsztatów: „Trening czyni śmiałość”

Choć problem nieśmiałości dotyczy 77% ludzi, to można z nim walczyć!

W listopadzie odbędą się dwie pierwsze edycje naszych nowych warsztatów rozwoju osobistego „Trening czyni śmiałość”. Wydarzenie to jest skierowane do osób, które nie radzą sobie ze swoją nieśmiałością i chciałyby wzmocnić pewność siebie.

Odbywające się w naszym ośrodku zajęcia, przyjmą formę aktywnych ćwiczeń i gier. Prowadzącymi będą specjaliści: hipnoterapeuta-aktor Adama Mistela oraz psychoterapeutka Renata Borysiak.

Uczestnicy warsztatów będą mieli do wyboru ich dwie różne formy: warsztaty jednodniowe lub cykl trzech spotkań. Edycja jednodniowa odbędzie się 23 listopada i przyjmie formę sześciogodzinną. Cykl dwugodzinnych spotkań będzie miał miejsce w trzy kolejne soboty, poczynając od 15 listopada.

Uwaga! Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest rezerwacja miejsca i przedpłata.

  •     Warsztaty rozwoju osobistego „Śmiałość na sukces/ Trening czyni śmiałość”
  •     Prowadzący: Adam Mistela, Renata Borysiak1
  •     23.11.2014 godz. 10:00 – 16:30 lub 15, 22, 29 .11.2014 godz. 16:00-18:00
  •     Wstęp: 240 PLN (cykl 3 spotkań) lub 250 PLN (spotkanie jednodniowe, w cenę wliczony jest posiłek)

Kontakt: 662-22-55-35, biuro@teczacpt.pl

 

10.07. 2014. Ruszył nabór do grup terapeutycznych:

DDA/DDD (Dorosłe Dzieci Alkoholików/Dorośli z Rodzin Dysfunkcyjnych)

zaburzenia odżywiania (bulimia/anoreksja)

  • Kwalifikacja w okresie wakacyjnym: na spotkaniach indywidualnych
  • Czas rozpoczęcia: wrzesień/październik 2014
  • Terminy zajęć: czwartki lub soboty, 2,5 – 3h
  • Terapeuci: Renata Borysiak, Stefania Harasiewicz
  • Cena: 100 zł/sesja

Kontakt: 662-22-55-35, biuro@teczacpt.pl

 

11.07. 2014. Spotkanie absolwentów Ośrodka Tęcza!

30 sierpnia odbędzie się spotkanie absolwentów Ośrodka Tęcza. W programie m.in:

– wspólna zabawa

– rodzinny grill

Spotkanie odbędzie się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Borek k. Bochni. Więcej informacji udziela Renata Borysiak: 662-22-55-35, biuro@teczacpt.pl

Facebook